Електронне адміністрування ПДВ у запитаннях і відповідях

21 липня 2015 33
ДФС роз’яснює актуальні питання щодо відкриття та закриття ПДВ-рахунків, а також отримання платниками податку інформації з системи електронного адміністрування

Порядок відкриття/закриття ПДВ-рахунків

Після реєстрації особи платником ПДВ та присвоєння їй індивідуального податкового номера платника податку ДФС надсилає Казначейству інформацію щодо такого платника податку. У Казначействі зареєстрованому платнику відкривається ПДВ-рахунок.

У день відкриття рахунку Казначейство направляє до ДФС повідомлення відповідно до положень наказу МДЗ від 26.12.2013 № 853.

ДФС здійснює взяття ПДВ-рахунка на облік, направляє повідомлення про взяття на облік до Казначейства та повідомляє платника податку про реквізити його ПДВ-рахунка.

При кожній повторній реєстрації платником ПДВ відкривається новий рахунок.

Після анулювання реєстрації платника податку та завершення всіх розрахунків із бюджетом за відповідний період реєстрації платником ПДВ ДФС для закриття рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ надсилає Казначейству:

 • за наявності на ПДВ-рахунку залишку коштів —  реєстр на списання коштів до бюджету та наступного дня після списання коштів — реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити;
 • у разі відсутності на ПДВ- рахунку залишку коштів — реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити.

Казначейство на підставі відповідних реєстрів податку перераховує кошти до бюджету, закриває ПДВ-рахунок та повідомляє про це ДФС у день закриття.

Отримання платниками податку інформації з системи електронного адміністрування ПДВ

Платники податку засобами клієнтського програмного забезпечення направляють електронні запити щодо отримання відомостей із системи електронного адміністрування ПДВ.

1. Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103)

Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних  (J/F1400103) який надається платнику, містить інформацію щодо виданих та/або отриманих податкових накладних та розрахунках коригування до податкових накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, як на вказану дату, так і в розрізі контрагентів із зазначенням дати та номеру документа, а також суми податку.

2. Запит  про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку мають право зареєструвати  податкові накладні та/або розрахунки коригування (J/F1301204)

Витяг із системи електронного адміністрування (J/F1401204), який надається платнику, містить інформацію щодо:

 • стану рахунку (залишок на рахунку/заборгованість);
 • суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати  податкові накладні та/або розрахунки коригування;
 • складових формули розрахунку такої суми.

3. Запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ΣНакл), за рахунок сум від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015 року, що були задекларовані платником у додатку 2 до декларації з ПДВ (J/F1301301)

Витяг щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних (J/F1401301), який надається платнику, містить інформацію щодо:

 • суми збільшення на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних;
 • суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати  податкові накладні та/або розрахунки коригування;
 • реєстраційний номер та  дату декларації, в якій було задекларовано таке збільшення.

4. Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1301401)

Витяг (J/F1401401) містить інформацію щодо виданих податкових накладних та розрахунків коригування зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період.

5. Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1301901)

Витяг (J/F1401901) містить інформацію щодо:

 • типу операції;
 • дату та номер документа;
 • суми операції.

Нагадаємо, що електронні формати документів розміщені на офіційному сайті ДФС України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль