Нацбанк про готівкові розрахунки

27 липня 2015 38
НБУ виніс на громадське обговорення проект постанови Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210»

На виконання вимог частини третьої статті 1087 Цивільного кодексу України було прийнято постанову НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210, якою були встановлені такі граничні суми розрахунків готівкою:

  • 10 000 грн. — для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня;
  • 150 000 грн. — для фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги);
  • 150 000 грн. — фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Водночас законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» пропонувалося встановити обмеження на розрахунки готівкою суб’єктів господарювання та фізичних осіб у розмірі 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

При цьому положення Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII  не містять норми щодо обмеження розрахунків готівкою суб’єктів господарювання та фізичних осіб у розмірі 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Потреба в забезпеченні стабільних надходжень готівки до банківської системи й прискорення її обігу, звуження сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегменту спонукали прийняти рішення щодо встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб до розміру 50 тис. грн.

Безготівкові ж розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Тож НБУ виніс на громадське обговорення проект постанови Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210».

Пропозиції та зауваження до відповідного проекту приймаються до 25 серпня за адресою: Департамент грошового обігу Національного банку України, 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9; e-mail: Oksana.Fedirko@bank.gov.ua.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль