Електронна петиція — новий інструмент комунікації з органами влади

28 липня 2015 10
Вводиться механізм подання громадянами звернень в електронній формі, а також такий новий інструмент звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, як електронна петиція

Вводиться механізм подання громадянами звернень в електронній формі, а також такий новий інструмент звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, як електронна петиція.

В електронному зверненні, як і в паперовому, мають зазначатися ПІБ, місце проживання громадянина, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Також зазначається електронна адреса, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або дані про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при цьому не вимагається.

Електронна петиція, у свою чергу, надсилається через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, що збирає підписи на її підтримку.

Така петиція має містити суть звернення, ПІБ її автора, його електронну адресу. На веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Електронна петиція до Президента/Парламенту/Уряду України розглядається за умови збору на її підтримку не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців із дня її оприлюднення.

Петиція розглядається невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Закон у цілому діятиме через три місяці з дня опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль