Чергові удосконалення в адмініструванні ПДВ

29 липня 2015 14
Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ

Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ.

Відтепер платники ПДВ в разі здійснення безперервного або ритмічного характеру постачання товарів/послуг зможуть складати зведені податкові накладні покупцям. Ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

У деяких випадках податкова накладна також може бути складена за щоденними підсумками операцій, якщо вона не була складена на ці операції.

Дозволено надавати покупцю товарів/послуг податкову накладну/розрахунок коригування в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця.

Зверніть увагу! Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкову накладну, але не пізніше ніж 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Позитивним моментом також є відстрочення щодо застосування штрафних санкцій при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Штрафні санкції не застосовуються на податкові накладні та розрахунки коригування, складені до 1 жовтня 2015 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль