Україна остаточно перейде на онлайн-закупівлі

18 лютого 2016 131
Поширення системи електронних закупівель протягом 2016 року планується у два етапи

Сьогодні в газеті «Голос України» опубліковано Закон «Про публічні закупівлі», який передбачає введення електронної системи закупівель для всіх державних закупівель:

  • товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн. (1 млн. грн. — для замовників, які здійснюють свою діяльність в окремих сферах господарювання);
  • робіт вартістю в 1,5 млн. грн. та вище (5 млн. грн. — для замовників, які здійснюють свою діяльність в окремих сферах господарювання).

Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за зазначену вище, замовники мають дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та можуть використовувати електронну систему закупівель лише з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) і виконавця робіт для укладення договору.

При здійсненні закупівель без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за граничну вартість, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель.

Закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур:

  • відкриті торги;
  • конкурентний діалог;
  • переговорна процедура закупівлі.

Відкриті торги здійснюються шляхом проведення електронного аукціону (з найнижчою ціною без зазначення найменувань та інформації про учасників).

Процедура конкурентного діалогу може застосовуватися в разі, якщо:

  • замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики (специфікації) робіт або визначити вид послуг;
  • предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень, експериментів або розробок, виконання дослідно-конструкторських, будівельних робіт, визначення вимог до виконання яких потребує переговорів.

Переговорна процедура використовується замовником як виняток і відповідно до неї замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Оприлюдненню підлягає лише повідомлення про намір укласти договір.

Поширення системи електронних закупівель протягом 2016 року планується у два етапи: з 1 квітня — для ЦОВВ і замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня — для інших замовників.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль