Робоча ситуація дня: Нарахування земельного податку при придбанні частини будівлі

5 серпня 2015 25
Юридична особа придбала частину нежилого приміщення, власником якого було державне підприємство. Земля під будівлею та прибудинкова територія не виділена в натурі, не визначена частка для користування, не приватизована, а договору оренди землі з КМДА не укладено. Чи потрібно сплачувати ренту або земельний податок за користування землею під цією будівлею та прибудинковою територією?

ПРОБЛЕМА

Юридична особа придбала частину нежилого приміщення, власником якого було державне підприємство. Земля під будівлею та прибудинкова територія не виділена в натурі, не визначена частка для користування, не приватизована, а договору оренди землі з КМДА не укладено. Чи потрібно сплачувати ренту або земельний податок за користування землею під цією будівлею та прибудинковою територією?

РІШЕННЯ

Насамперед зазначимо, що відповідно до статті 731 Цивільного кодексу України за договором ренти одна сторона (одержувач ренти) передає другій стороні (платникові ренти) у власність майно, а платник ренти натомість зобов’язується періодично виплачувати одержувачеві ренту у формі певної грошової суми або в іншій формі. Отже, у цьому випадку про ренту не йдеться, а тільки про плату за землю.

Відповідно до підпункту 14.1.147 Податкового кодексу України плата за землю ― це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Більше про земельний податок і набуття права власності на земельну ділянку читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль