Робоча ситуація дня: Мобілізованому працівнику не нарахували середній заробіток — як діяти підприємству

11 серпня 2015 20
За травень та червень 2015 року помилково не нараховувалася середня зарплата мобілізованому працівникові. У якому звітному періоді провести нарахування? Як таке нарахування відобразити у формі № 1ДФ та Звіті з ЄСВ?

ПРОБЛЕМА

За травень та червень 2015 року помилково не нараховувалася середня зарплата мобілізованому працівникові. У якому звітному періоді провести нарахування? Як таке нарахування відобразити у формі № 1ДФ та Звіті з ЄСВ?

РІШЕННЯ

За мобілізованими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджено постановою КМУ від 04.03.2015 № 105.

Механізм збереження середнього заробітку працівника такий: спочатку підприємство виплачує середню зарплату, потім держава компенсує витрати підприємству.

Якщо підприємство через певні обставини не нарахувало працівнику середній заробіток за травень та червень, то воно має їх донарахувати та виплатити у липні.

Детально про те, як нараховувати та виплачувати середній заробіток мобілізованого працівника за травень та червень 2015 року, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль