Головбух

Як отримати кваліфіковані сертифікати відкритого ключа

14 листопада 2019
7926
Середній бал: 0 із 5

УРА! ВІДПУСТКА 2020 — КОЛИ ВИГІДНО БРАТИ?

Щоб отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа необхідно:

Як отримати кваліфіковані сертифікати відкритого ключа

1. Ознайомитись з Регламентом. Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі — Регламент ), який розміщено на офіційній сторінці Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС(далі — ЕДП ІДД ДПС).

2. Пройти процедуру ідентифікації. Ідентифікація забезпечує однозначне встановлення фізичної особи або представника юридичної особи. Для перевірки інформації, наданої заявником, у тому числі відомостей про керівника юридичної особи, його повноважень на представництво юридичної особи та право вчиняти дії від її імені без довіреності, адміністратор реєстрації використовує дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр).

Формування та видача кваліфікованого сертифіката відкритого ключа без ідентифікації особи, ідентифікаційні дані якої будуть вказані у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, не можливе.

При ідентифікації юридичної особи з’ясовують:

 • її повне та скорочене найменування;
 • місцезнаходження;
 • відомості про органи управління та їх склад;
 • дані, що ідентифікують осіб, які мають право розпоряджатися рахунками та майном, їх повноваження;
 • ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром.

При ідентифікації фізичної особи з’ясовують:

 • прізвище, ім’я та по-батькові;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • серія та номер паспорта громадянина України або номер паспорта, виготовленого у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
 • відомості щодо реєстрації місця проживання (згідно з паспортним документом);
 • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).

3. Пройти процедуру реєстрації. Інформацію про заявника вносять до реєстру користувачів Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС. Перед реєстрацією заявник повинен ознайомитись з умовами обслуговування кваліфікованих сертифікатів, передбачених Регламентом.

Реєстрація заявника можлива лише при наданні оригіналу (для ознайомлення) паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне місце проживання в іноземній державі, посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання, посвідчення біженця) та надання копії даного документу, засвідченої відповідно до діючого законодавства.

Використовувати факсимільне відтворення підпису при засвідченні документів не допускають.

Заявник зобов’язаний надати свої контактні дані, в тому числі номер телефону та діючу адресу електронної пошти, що дозволяють зв’язатися з ним.

До розгляду не приймаються документи/копії документів, які мають підчистки, дописки, закреслені слова, інші незастережні виправлення, написи олівцем або мають пошкодження, внаслідок чого їх текст (фото) неможливо прочитати (розпізнати).

Реєстрацію здійснюють за особистої присутності заявника та є підставою для генерації ключів заявником або прийняття від нього запитів на сертифікацію, а також формування відповідних кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

4. Після ідентифікації та реєстрації заявника відповідно до розділу 5 Регламенту та генерації ключів користувача, адміністратор реєстрації виконує процедуру перевірки унікальності відкритих ключів користувача в реєстрі сертифікатів Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС. Включає дані про обмеження сфери використання, інші дані на вимогу заявника та надсилає електронні запити у захищеному вигляді до Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС для формування кваліфікованих сертифікатів. Адміністратор сертифікації здійснює контроль за формуванням кваліфікованих сертифікатів.

Строк обробки запиту на сертифікацію становить не більше двох годин.

5. Сформовані кваліфіковані сертифікати вносять до реєстру сертифікатів Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС.

6. Адміністратор реєстрації, за бажанням заявника, записує сформовані кваліфіковані сертифікати на окремий електронний носій інформації заявника. Кваліфіковані сертифікати на паперових носіях виготовляють на вимогу заявника у двох примірниках, які засвідчують власноручним підписом заявник та адміністратор реєстрації з прикладенням печатки Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС (ВПР).

7. По завершенню процедури формування кваліфікованих сертифікатів заявнику надають:

 • кваліфіковані сертифікати в електронному вигляді, за бажанням заявника, записані на окремий електронний носій інформації, за умови надання такого носія;
 • засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки (розміщені на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС);
 • кваліфіковані сертифікати в роздрукованому вигляді (на вимогу заявника).

Кваліфіковані сертифікати користувача, сформовані Кваліфікованим надавачем ЕДП ІДД ДПС, чинні не більше ніж два роки.

8. Отримавши кваліфіковані сертифікати користувач повинен перевірити достовірність відомостей, викладених у них. При виявлені недостовірних даних або помилок користувач повинен повідомити Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС у порядку, визначеному для скасування кваліфікованих сертифікатів. Після скасування сертифікатів та виправлення реєстраційних даних формують нові кваліфіковані сертифікати.

При формуванні нових кваліфікованих сертифікатів, користувачу необхідно попередньо скасувати діючі кваліфіковані сертифікати.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини