Головбух

Податкова амністія для фізосіб

9 вересня 2019
3087
Середній бал: 0 із 5

Чи подавати Декларацію про валютні цінності у 2019 році

Вводять поняття «спеціальне декларування». Фактично йдеться про звільнення фізосіб платників податків від відповідальності за податкові порушення, що мали місце до 01.01.2020 включно. Умова — сплата податкових зобов’язань.

Скористатися такою податковою амністією зможуть фізособи — резиденти, у т. ч. самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування, і які були платниками податків стосовно:

  • доходів, майна або інших активів, отриманих (набутих) в Україні, і які підлягають чи підлягали в момент їх отримання (набуття) оподаткуванню в Україні;
  • доходів, майна або інших активів, отриманих (набутих) такою фізичною особою з джерел походження за межами України, і які підлягають чи підлягали в момент їх отримання (набуття) оподаткуванню в Україні відповідно до Податкового кодексу України чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надала Верховна Рада України.

Для того, щоб скористатися правом на спеціальне декларування, платники податків подаватимуть Спеціальну декларацію з 1 січня по 31 березня 2020 року та сплачуватимуть податкові зобов’язання з прихованих доходів (активів) у розмірі:

  • 5% — для валютних цінностей, рухомого та нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юридичних осіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів;
  • 10% — для усіх інших майнових прав;
  • 2,5% — для активів, за рахунок яких відбулося придбання декларантом облігацій внутрішньої державної позики, випущених НБУ.

Об’єктами оподаткування є доходи, що не були задекларовані у податковій декларації всупереч вимогам податкового та/або іншого законодавства в попередні звітні періоди до 31.12.2018 включно, або активи, які одержали (набули) за рахунок таких доходів у тому числі:

  • валютні цінності, належні декларанту;
  • рухоме та нерухоме майно, цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансові інструменти, належні декларанту;
  • інші активи, майно, майнові права, які належні декларанту, або стосовно яких декларант може прямо або опосередковано, в т. ч. через інших юридичних та/або фізичних осіб, вчиняти дії, тотожні за змістом праву розпорядження, або з яких отримує чи має право отримувати доходи.

Обшук у компанії: що робити бухгалтеру

Фізичні особи, які не скористалися спеціальним декларуванням та набули повноліття станом на 01.01.2020, є такими, що підтвердили на 01.01.2020 незадекларовані доходи відповідних попередніх податкових періодів на загальну суму 300 тис. грн.

Для цілей оподаткування вважатимуть, що декларант має незадекларовані доходи в зазначеному розмірі в грошовій формі і національній валюті, або набув за їх рахунок відповідні активи. Такі доходи вважатимуть амністованими без будь-яких додаткових умов. Сплачувати податки за такими доходами не потрібно. Податкову перевірку щодо джерел отримання декларантом таких доходів не проводитимуть.

Проєкт Закону від 02.09.2019 № 1232

 

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини