Робоча ситуація дня: Оподаткування виплат роялті нерезиденту від платника єдиного податку

19 серпня 2015 37
Юридична особа ― платник єдиного податку виплачує роялті на користь нерезидента. Чи потрібно утримувати податок при здійсненні такої виплати нерезиденту?

ПРОБЛЕМА

Юридична особа ― платник єдиного податку виплачує роялті на користь нерезидента. Чи потрібно утримувати податок при здійсненні такої виплати нерезиденту?

РІШЕННЯ

Доходами з джерелом їх походження з України є, зокрема, проценти, роялті, фрахт та інші доходи, отримані нерезидентом від провадження господарської діяльності на території України (пп. 141.4.1 Податкового кодексу України; ПК).

Згідно з підпунктом 14.1.225 ПК роялті ― це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності. До об’єктів інтелектуальної власності відносяться літературні твори, твори мистецтва або науки, комп’ютерні програми тощо.

Акцентуємо увагу, що правила оподаткування виплат роялті залежать не тільки від системи оподаткування та статусу резидента, а й від того, ким є нерезидент ― отримувач роялті: фізична або юридична особа.

Детально про утримання податку з виплат фізичній особі та юридичній особі ― нерезиденту доходів з джерелом їх походження з України читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль