Головбух

Банк повідомлятиме ДФС про відкриття рахунку платнику податків за новим Порядком

  • 6 серпня 2019
  • 946
  • Середній бал: 0 із 5

Порядок відкриття рахунків  

У зв’язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку Мінфін виклав у новій редакції Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів.

Також Мінфін установив, що банки України направляють повідомлення до контролюючих органів:

  • з 05.08.2019 — про відкриття нових рахунків платників податків із зазначенням реквізиту «номер рахунку», сформованого відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ) ДСТУ-Н 7167:2010», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 454 (далі — стандарт IBAN), та додатка 2 до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженої постановою НБУ від 11.09.2017 № 89;
  • протягом періоду з 05.08.2019 до 31.10.2019 року (далі — перехідний період), — про змінені рахунки платників податків за стандартом IBAN із зазначенням інформації щодо номера банківського рахунку, який було змінено, дати його відкриття й дати зміни рахунку за стандартом IBAN.

У повідомленні про відкриття рахунку за результатами процедури зміни банківського рахунку за стандартом IBAN зазначають тип операції «7 — зміна рахунку за стандартом IBAN», дата зміни рахунку за стандартом IBAN, а також реквізити діючого рахунку (номер і дата відкриття банківського рахунку, номер якого було змінено).

Протягом перехідного періоду:

  • для уникнення перевантаження роботи інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС, якими здійснюється приймання, реєстрація та обробка електронних документів, банкам та їх відокремленим підрозділам рекомендовано направляти не більше ніж 10000 електронних документів на день (за кожним кодом банку, філії окремо). Один електронний документ може містити не більше ніж 2000 повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у фінансовій установі;
  • банки мають подати до контролюючих органів повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих електронних підписів відповідальних за підписання повідомлень про відкриття/закриття рахунків осіб із типом підпису «відповідальна особа за підписання повідомлень про відкриття/закриття рахунків».

Банки направляють контролюючим органам у 10-денний строк після закінчення перехідного періоду повідомлення про всі відкриті станом на 31 жовтня 2019 року рахунки клієнтів — платників податків.

Банки у разі надходження повідомлення про відмову у взятті контролюючим органом рахунку на облік з підстав, що можуть бути усунені працівником банку, мають повторно направити повідомлення про відкриття рахунку із коректною інформацією про рахунок та/або клієнта банку.

Наказ чинний з 05.08.2019.

 Наказ Мінфіну від 09.07.2019 № 292

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини