Головбух

Увага! Маєте 2 дні, аби сформувати обсяг залишків пального

 • 11 липня 2019
 • 2370

Акцизний податок (рекомендовані форми електронних документів)

Систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕРП та СЕ) вводять поетапно.

Так, із 1 до 15 липня 2019 року (включно):

 • формують обсяг залишку пального для перенесення з діючої до 01.07.2019 системи СЕАРП до нової системи СЕАРП та СЕ;
 • реєструють акцизні накладні/розрахунки коригування, складені до 30.06.2019 (у системі СЕАРП) — за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 25.02.2016 № 218. Термін реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування, складених до 30.06.2019 (включно) — до 15.07.2019 (включно).

Розподіл обсягів залишку пального/спирту етилового між акцизними складами для формування ліміту пального/спирту етилового, на який платник може складати акцизні накладні:

 • з 16 до 20 липня 2019 року (включно) — реєструють перший примірник акцизної накладної, яку складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами;
 • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) — реєструють другий примірник акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами/пересувними акцизними складами.

Протягом 20 календарних днів, починаючи з 01.07.2019, у СЕАРП та СЕ враховують обсяги спирту етилового шляхом подання платниками акту проведення інвентаризації спирту етилового станом на початок дня 01.07.2019.

Рекомендовані форми акцизних накладних та розрахунків коригування для складання цих документів на операції з реалізації пального та спирту етилового, здійснені з 01.07.2019, ДФС розмістила на своєму офіційному веб-порталі:

 • для пального — Акцизна накладна форми «П», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;
 • для спирту етилового — Акцизна накладна форми «С», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

Строк реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування, складених з 1 липня до 31 липня 2019 року (включно) — з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно).

Аби врахувати в СЕАРП та СЕ обсяги залишку пального, облік якого у СЕАРП не здійснювали, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затверджений постановою КМУ від 24.04.2019 № 408, передбачає можливість подання платником без сплати акцизного податку у період з 16 до 20 липня 2019 року (включно) заявок на поповнення обсягів залишку пального станом на 01.07.2019:

 • для обсягів залишку пального, яке станом на 01.07.2019 р. обліковується у суб’єктів господарювання, які до 01.07.2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку, а з 01.07.2019 р. підпадають під таке визначення. У цьому випадку заявки на поповнення подаються тільки зазначеними платниками, а вказані у цих заявках обсяги пального можуть надалі використовуватися виключно для власного споживання або промислової переробки;
 • для обсягів скрапленого газу, придбаного на спеціалізованих аукціонах для потреб населення відповідно до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабміну від 16.10.2014 р. № 570.

Рекомендовані форми Заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового ДФС також розмістила на своєму веб-порталі.

Обсяги ввезеного на митну територію України у період з 1 до 15 липня 2019 року (включно) пального або спирту етилового обліковують у СЕАРП та СЕ в такій послідовності:

 • 16 липня 2019 року — зараховують автоматично на підставі належно оформлених митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
 • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) — розподіляють між акцизними складами пересувними, що використовують під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку — розпорядником таких акцизних складів пересувних.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини