Головбух

ДФС пояснила етапи запровадження Система електронного адміністрування реалізації пального

3 липня 2019
480
Середній бал: 0 із 5

Етапи запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕРП та СЕ), зокрема:

 • з 1 до 15 липня 2019 року (включно) формують обсяги залишку пального для перенесення з діючої до 01.07.2019 системи СЕАРП до нової системи СЕАРП та СЕ та реєструють акцизні накладні/розрахунки коригування, складені до 30.06.2019 в системі СЕАРП — за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 25.02.2016 № 218. Термін реєстрації таких акцизних накладних/розрахунків коригування — до 15.07.2019 (включно);
 • проводять розподіл обсягів залишку пального/спирту етилового між акцизними складами для формування ліміту пального/спирту етилового, на який платник може складати акцизні накладні:
  • з 16 до 20 липня 2019 року (включно) — реєстрація першого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами / пересувними акцизними складами;
  • з 16 до 22 липня 2019 року (включно) — реєстрація другого примірника акцизної накладної, складеної для розподілу пального між акцизними складами / пересувними акцизними складами;
 • протягом 20 календарних днів, дата початку з 01.07.2019 —в СЕАРП та СЕ враховують обсяги спирту етилового на основі поданих платниками актів проведення інвентаризації спирту етилового станом на початок дня 01.07.2019.

Рекомендована форма акцизних накладних та розрахунків коригування на операції з реалізації пального та спирту етилового, що здійснені з 01.07.2019, розмістили на офіційному вебпорталі ДФС за адресою: www.sfs.gov.ua  Електронні форми документів/Акцизний податок (рекомендовані форми електронних документів):

 • для пального — Акцизна накладна форми «П», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;
 • для спирту етилового — Акцизна накладна форми «С», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

Термін реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування, складених з 01.07.2019 до 31.07.2019 (включно) – з 23.07.2019 до 15.08.2019 (включно).

Для врахування в СЕАРП та СЕ обсягів залишку пального, облік якого у СЕАРП не здійснювався, за Порядком електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженим постановою КМУ від 24.04.2019 № 408, платники можуть без сплати акцизного податку у період з 16 до 20 липня 2019 р. (включно) подати заявку на поповнення обсягів залишку пального станом на 01.07.2019:

 • для обсягів залишку пального, яке станом на 01.07.2019 р. обліковується у суб’єктів господарювання, які до 01.07.2019 р. не підпадали під визначення платників акцизного податку, а з 01.07.2019 р. підпадають під таке визначення. У цьому випадку заявки на поповнення подають тільки зазначеними платниками, а вказані у цих заявках обсяги пального можуть надалі використовуватися виключно для власного споживання або промислової переробки;
 • для обсягів скрапленого газу, придбаного на спеціалізованих аукціонах для потреб населення відповідно до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 570.

Рекомендовані форми Заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового також розміщені на офіційному вебпорталі ДФС за адресою: www.sfs.gov.ua  Електронні форми документів/Акцизний податок(рекомендовані форми електронних документів).

Обсяги ввезеного на митну територію України у період з 1 до 15 липня 2019 року (включно) пального або спирту етилового обліковуються в СЕАРП та СЕ в такій послідовності:

 • 16.07.2019 — зараховують автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
 • з 16 липня до 22 липня 2019 року (включно) — розподіляють між акцизними складами пересувними, що використовують під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.

За інформацією ДФС

ДФС пояснила етапи запровадження Система електронного адміністрування реалізації пального
Тетяна Чалаплюкексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Акцизну накладну складають у день реалізації пального під час кожної повної або часткової операції з реалізації пального. Але з цього правила є й винятки...

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини