Головбух

Як ДФС оцінює ризиковість операцій

  • 7 червня 2019
  • 109
  • Середній бал: 0 із 5

Види, порядок проведення та строки документальних перевірок

У 26 з 157 підприємств, які перевірили фахівці Офісу ВПП ДФС, встановили неправомірне формування податкового кредиту – на загальну суму ПДВ 402, 1 млн грн. В тому числі – зменшено від’ємне значення суми податку на додану вартість в розмірі 221,8 млн. грн., відмовлено у наданні бюджетного відшкодування в розмірі 111,3 млн. грн. та донараховано податку (в тому числі застосовано штрафних санкції більш ніж на  125,6 млн грн).

В цій короткій статистиці – результат камеральних та документальних перевірок податкової звітності з податку на додану вартість, яка була подана до ДФС протягом 2018 - 2019 років. Отже, формування податкового кредиту за рахунок придбання сільськогосподарської продукції у контрагентів з ознаками «ризиковості» залишається одним з найпоширеніших порушень.

Основні ознаки, що свідчать про ризиковість операцій платника. А саме:

-продавець не належить (згідно з податковою, фінансовою та статистичною звітністю, Єдиного реєстру податкових накладних) до суб'єктів сфери матеріального виробництва та економічної діяльності з виробництва відповідного товару;

-платник не подає податкову звітність або не сплачує податки та збори;

-платник податків відсутній за місцезнаходженням, у нього немає нерухомого майна за місцезнаходженням, зафіксована неодноразова зміна його місцезнаходження;

-відсутні матеріально-технічні можливості для виробництва, навантаження, тимчасового зберігання відповідного обсягу товару в обмежені проміжки часу та відсутні дані, щодо придбання послуг із транспортування;

-у штаті підприємства, яке здійснює потужну господарську діяльність та проводить операції на десятки й сотні мільйонів грн –  незначна кількість працівників (від 1 до 5);

-наявність кримінального провадження та вироків за ст. 205 Кримінального кодексу України;

-безпідставна відмова посадових осіб платника податків у допуску до проведення перевірки;

-відсутність первинних документів, розбіжності з даними податкової звітності.

Простіше кажучи, коли у ланцюгу раптово виникає ризикова ланка — підприємство, що з’явилось нізвідки, не має історії, не має виробничих потужностей, штату, бодай якихось активів, уникає перевірок, а натомість десь у рекламі значиться як продавець канцелярії чи іграшок, — слід ретельно приглядітись до нього – перш ніж проводити операції. Підприємство – контрагент, перш за все повинен бути сумлінним платником, який має ділову репутацію, доведену конкурентоспроможність на ринку відповідних товарів (послуг) та який діє через уповноважену особу, котра представляє інтереси підприємства.

У разі несумлінності контрагентів «розраховується» покупець – він несе відповідальність за власні необачність, бездіяльність тощо – не тільки за виконанням господарсько-правових відносин, але і в рамках податкових відносин.

У такому випадку – у контексті нинішньої роботи фіскальних органів, котрі активно втілюють у життя європейський принцип ризикоорієнтованості контролю, шанс потрапити до списку підприємств, що перевіряються, у такого покупця майже стовідсотковий.

Щоб уникнути додаткової прискіпливої уваги з боку податківців, варто завжди бути впевненим у кожному зі своїх контрагентів.

За матеріалами ОВПП ДФС

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини