Головбух

Звільняєте за прогул: дотримайтесь вимог законодавства

  • 24 травня 2019
  • 198

Роботодавець через прогул без поважних причин (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) може розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, та строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності.

Зразок Наказу про звільнення

Таке звільнення є заходом стягнення за порушення трудової дисципліни. Щоб його застосувати дотримуйтесь встановлених законодавством вимог:

1. Перед тим як застосувати дисциплінарне стягнення керівник повинен отримати від порушника письмові пояснення. Дану вимогу вважатимуть виконаною, якщо працівник надав необхідні пояснення. Якщо відмовився — складіть відповідний акт.

2. Дисциплінарне стягнення застосовуєте безпосередньо за виявленням проступку. Але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не накладають пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Отже після сплину шести місяців роботодавець позбавлений права застосовувати дисциплінарне стягнення.

3. Якщо на підприємстві існує профспілка, то розірвати трудовий договір можна лише за попередньою згодою профспілки, членом якої є працівник. Керівник має право розірвати трудовий договір не пізніш як через місяць з дня одержання згоди профспілки.

Тому якщо враховувати всі перелічені строки, днем звільнення має бути останній день роботи працівника, перед днем коли він вчинив прогул. За умови, що після порушення працівник більше не виходив на роботу.

В день звільнення необхідно видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки. Так як це звільнення з ініціативи роботодавця, то екс-працівнику у день звільнення видаєте йому копію наказу про звільнення з роботи.

 Лист Мінсоцполітики від 22.04.2019 № 82/0/22-19/133

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини