Головбух

Промислове підприємство придбало склад: чи платити земподаток і податок на нерухомість

2 травня 2019
19
Середній бал: 0 із 5

Лист ДФС від 18.04.2019 № 1679/ІПК/17-00-12-03-0

Основний вид діяльності підприємства — платника єдиного податку третьої групи — здача в оренду власного чи орендованого нерухомого майна.

Додаткові види діяльності:

  • виробництво інших виробів із деревини;
  • виготовлення виробів із корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння;
  • лісопильне та стругальне виробництво;
  • оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

На підставі договорів купівлі-продажу підприємство придбало:

  • будівлю — склад готової продукції, яку планують використовувати для зберігання деревини, виробів з корка, соломки, дерев’яної тари;
  • земельну ділянку під цією будівлею (цільове призначення — для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості).

Чи потрібно сплачувати за ці об’єкти нерухомого майна земельний податок і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Чи сплачувати земельний податок

Позаяк підприємство є власником земельної ділянки та використовує її у своїй господарській діяльності, воно звільнене від сплати земельного податку (пп. 4 п. 297.1 Податкового кодексу України; ПК).

Податківці звернули увагу на припис постанови ВСУ від 24.11.2015 № 826/14703/13-а. Суд визначив: якщо нерухоме майно передали в оренду іншим суб’єктам господарювання, земельний податок за землю під цим майном не сплачують. Для цього мають бути укладені та зареєстровані цивільно-правові угоди оренди земельної ділянки (як окремої, так і разом із наданням в оренду нерухомого майна). Ці угоди підтверджують факт використання земельної ділянки у господарській діяльності підприємства.

Нарахування плати за землю враховуючи зміни 2019 року

Чи сплачувати податок на нерухомість

Податківці зазначили, якщо об’єкт нерухомості належить промисловому підприємству (у значенні КВЕД), податком на нерухомість його не оподатковують. Але за двох умов:

  • будівля належить до класу 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000;
  • підприємство використовує її у власному промисловому виробництві.

Водночас ПК не передбачає, що об’єкти нерухомості, передані у платне користування третім особам, не оподатковуються податком на нерухомість.

Податок на нерухоме майно у 2019 році

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини