Головбух

Юрособа-єдинник провела дооцінку ОЗ: чи буде дохід

  • 8 квітня 2019
  • 5

Лист ДФС від 03.04.2019 № 1395/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Підприємство — платник єдиного податку третьої групи за ставкою 5% провело переоцінку власних нежитлових приміщень — основних засобів (ОЗ) до справедливої вартості на дату балансу. Чи враховувати дооцінку під час визначення доходу?

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Податківців вважають, що враховувати не потрібно.

Юрособи — єдиноподатники третьої групи ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат за пунктами 44.2 та 44.3 Податкового кодексу України.

За П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», юридичні особи, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства, обліковують необоротні активи лише за первісною вартістю без урахування зменшення корисності та переоцінки до справедливої вартості.

Окрім цього, в разі дооцінки ОЗ немає надходження коштів і безоплатного отримання товарів. Отже, суму дооцінки ОЗ до справедливої вартості не враховують під час визначення доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги