Головбух

Мінфін анонсує нову форму декларації про доходи

  • 25 березня 2019
  • 15

На сайті Мінфіну оприлюднили проект наказу, в якому пропонують викласти у новій редакції декларацію про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення. Мета проекту — приведення нормативно-правового акта у відповідність до вимог законодавства України.

Перший акт, до якого планують внести зміни, Закон № 2530*, згідно з яким розширено перелік витрат, що дозволено включати до податкової знижки. Відтак, виникла потреба виокремити порядок розрахунку суми податку, на яку зменшують податкові зобов’язання з ПДФО через використання права на податкову знижку. Для цього буде окремий додаток Ф3.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Також введуть окрему позначку у розділі категорії платника «особа, яка заявляє право на податкову знижку». Такі платники матимуть окремий граничний строк подання податкової декларації — до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Другий акт — Закон № 2497**, який вніс зміни до підпунктів 164.2.2 та 168.4.9 Податкового кодексу України. Для таких корективів у формі податкової декларації введено окремо рядки:

  • 10.2 —для суми винагород та інших виплат, що нараховані (виплачені) за ЦПД фізособами-єдиноподатниками четвертої групи, які провадять діяльність винятково в межах фермерського господарства. Їх отримувач зобов’язаний включити суми таких доходів до річної податкової декларації за звітний рік і самостійно сплатити податки і збори.
  • 10.4.1 — для доходів від здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок. А також рядок 17 — для відображення податку (військового збору) з таких доходів.

* Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» від 06.09.2018 № 2530-VIII.

** Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 № 2497-VIII.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини