Головбух

Мінфін ініціював зміни до Податкового кодексу, КМУ їх схвалив

  • 14 березня 2019
  • 234

КМУ схвалив розроблений Мінфіном проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів».

Автори проекту пропонують:

  • запровадити уніфіковану форму інформації щодо ставок і пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку надання її органами місцевого самоврядування до органів контролю (на сьогодні інформацію щодо рішень органів місцевого самоврядування з усіх місцевих податків, крім податку на майно, надають у довільній формі);
  • скасувати обов’язок органів місцевого самоврядування щороку ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків і зборів;
  • не поширювати дію законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики і регуляторної діяльності на рішення про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих на підставі і на виконання вимог Податкового кодексу України.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Нагадаємо, органи місцевого самоврядування уповноважені ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків і зборів на відповідних територіях. Органи місцевого самоврядування надсилають копії рішень в електронному вигляді до органів контролю. Органи контролю складають зведену інформацію про розмір і дату встановлення ставок місцевих податків і зборів та подають її ДФС в електронній формі.

ДФС не пізніше ніж 15 липня поточного року оприлюднює на своєму веб-сайті зведену інформацію про розмір і дату встановлення ставок місцевих податків і зборів на відповідній території.

Тож органи місцевого самоврядування зобов’язані подавати до органів контролю копії рішень. Але не визначеними залишаються вимоги до формату рішень, форми і способів їх передачі. На практиці, органи місцевого самоврядування ухвалюють рішення у довільній формі, що унеможливлює будь-яку систематизацію ставок місцевих податків і зборів та, відповідно, наповнення бази веб-порталу ДФС.

Тому потрібно встановити уніфіковану форму інформації щодо ставок і пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку її подання органами місцевого самоврядування до органів контролю

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги