Головбух

Документація в електронному вигляді: чи будуть претензії у ДФС

  • 14 березня 2019
  • 10

Первинні документи в електронній формі застосовують у бухобліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Водночас якщо складаєте та зберігаєте первинні документи і регістри бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації зобов’язані за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Оригіналом електронного документа вважають електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису.

Якщо надсилаєте електронного документа кільком адресатам або його зберігаєте на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважають оригіналом електронного документа.

Якщо автор створює ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.

Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність.

Податковий кодекс України (далі — ПК) дає можливість листування з контролюючими органами засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Тож ДФС не вбачила підстав для заборони формування та збереження документів платниками податків в електронному вигляді. При цьому потрібно дотриматись законодавчих норм. Зокрема які визначені Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та ПК.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги