Головбух

Пояснювальні записки працівників: аргумент для суду

  • 12 березня 2019
  • 131

Держпраці встановила, що ФОП порушив вимоги статті 106 Кодексу законів про працю України (КЗпП) щодо оплати надурочних годин у березні 2017 та 2018 років. Суть порушення: у Табелі обліку робочого часу за 7 березня згаданих років роботодавець проставив працівникам вісім робочих годин. Проте напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочують на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня (ч. 1 ст. 53 КЗпП).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

ФОП стверджує, що це технічна помилка: у табелі обліку робочого часу замість відпрацьованих семи годин робочого часу проставили вісім годин. Про це він повідомляв контролерів, а саме, подавав пояснювальні записки від себе і від працівників, які насправді відпрацювали в ці дні сім годин із перервою на обід.

Суд взяв до уваги пояснювальні записки й те, що працівники не скаржилися через невиплату у подвійному розмірі заробітної плати за одну надурочно відпрацьовану годину. На підставі цих аргументів колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду задовольнила вимоги ФОП і скасувала попереднє судове рішення. Суд також визнав протиправним рішення і скасував постанову Держпраці про застосування штрафу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл