Головбух

Як інвестиційна нерухомість вплине на податковий облік

  • 5 березня 2019
  • 15

Фінансовий результат до оподаткування збільшують на суму нарахованої амортизації інвестиційної нерухомості, яку обліковують за первісною вартістю з урахуванням накопиченої амортизації за П(С)БО або МСФЗ.

Якщо інвестиційну нерухомість, яку обліковують у фінансовому обліку за первісною вартістю, не використовують у господарській діяльності, такі активи не підлягають амортизації з метою оподаткування, і фінансовий результат не зменшують на суму амортизації цих активів.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Під час продажу інвестиційної нерухомості, яку обліковують у фінансовому обліку за первісною вартістю, використовують у господарській діяльності і яка підлягає амортизації у податковому обліку, фінансовий результат до оподаткування збільшують на суму залишкової вартості таких активів. Цей показник визначають за правилами бухобліку і зменшують на суму залишкової вартості цих активів, визначену зважаючи на положення статті 138 Податкового кодексу України.

Коли продають інвестиційну нерухомість, яку обліковують у фінансовому обліку за первісною вартістю й не використовують у господарській діяльності, фінансовий результат до оподаткування збільшують на суму бухгалтерської залишкової вартості і зменшують на суму первісної вартості придбання або виготовлення і витрат на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення таких активів, визначену згідно з бухгалтерським обліком.

Операції з продажу інвестиційної нерухомості, яку обліковують у фінансовому обліку за справедливою вартістю (не визнаючи амортизації та зменшення корисності), фінансовий результат до оподаткування не коригують. Результат від продажу таких активів визначають за правилами бухгалтерського обліку і коригування у складі фінансового результату до оподаткування без коригувань.

Із 01.01.2017 суми уцінки і дооцінки інвестиційної нерухомості, яку обліковують за справедливою вартістю, не враховують у різницях під час коригування фінансового результату до оподаткування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини