Головбух

Повертаємо поліпшений орендований об’єкт: що з ПДВ

  • 21 лютого 2019
  • 140

Поліпшення орендованого об’єкта орендарем ДФС вважає безплатно наданою послугою, якщо орендодавець не компенсував ці витрати в момент повернення об’єкта оренди. Цю послугу оподатковують ПДВ за ставкою 20% на основі ціни придбання товарів/послуг, використаних для поліпшення.

Якщо орендодавець та орендар уклали окремі договори про компенсацію витрат на поліпшення орендованого об’єкта, тоді суми сплачених відшкодувань (компенсацій) є окремою операцією надання послуги з поліпшення основних фондів.

У такому разі компенсацію вважають окремим об’єктом оподаткування. База оподаткування ПДВ — ціна придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Однак більш логічно було б нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на залишкову вартість недоамортизованого поліпшення такого орендованого об’єкта. Але тоді виникає конфлікт інтересів. Цей підхід не подобається контролерам. Причина на поверхні — бюджет отримає менше коштів.

Зверніть увагу, що поліпшення орендованого об’єкта проводять лише з дозволу орендодавця (ст. 778 Цивільного кодексу України). Інакше вимагати компенсації немає сенсу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл