Головбух

ВСУ про повну матеріальну відповідальність: вину працівника потрібно довести

  • 20 лютого 2019
  • 81

Постанова ВСУ від 07.02.2019 у справі № 363/1400/16-ц

Підприємство взяло на роботу водія. За суміщенням він виконував обов’язки експедитора в межах встановленої тривалості робочого дня із доплатою 0,25 посадового окладу експедитора.

Із працівником уклали договір про повну матеріальну відповідальність. Згідно з договором підприємство зобов’язане створювати працівникові умови, необхідні для нормальної праці та забезпечення повного збереження ввірених йому матеріальних цінностей. Договір також передбачає, що працівник не несе матеріальної відповідальності, якщо збитки сталися не з його вини.

Під час виконання працівником його трудових обов’язків у період із серпня 2014 року до серпня 2015 року під час передачі продукції контрагентам виявляли її нестачу, факт і розмір якої підтверджують акти приймання-передачі та акти про розбіжності, складені за кожною недостачею. На всіх документах є підпис відповідача.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Добровільно відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду відповідач відмовився.

ВСУ погодився із висновком судів першої та апеляційної інстанцій про відмову у позові підприємства. І ось чому. Позивач не довів і не підтвердив доказами, що керівництво після отримання актів приймання-передачі вживало заходів для встановлення причин виявленої недостачі. Позивач також не створив належних умов для забезпечення повного збереження ввірених працівникові матеріальних цінностей, як це передбачено договорами про повну матеріальну відповідальність.

Підприємство також не довело, які саме винні протиправні дії вчинив відповідач, що спричинили заподіяння матеріальної шкоди.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл