Головбух

ВСУ пояснив, як оплачувати працю за вакантною посадою

  • 13 лютого 2019
  • 18

Постанова ВСУ від 30.09.2019 у справі № 755/19954/15-ц

Працівник обіймав посаду заступника гендиректора, але певний період часу виконував обов’язки гендиректора. Працю йому оплачували за штатним розписом з окладом заступника гендиректора. Працівник звернувся до суду, щоб стягнути з підприємства недоплачену зарплату та компенсацію втрати частини заробітку через порушення строків її виплати з урахуванням індексу інфляції.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

ВСУ нагадав, що порядок оформлення та оплати праці тимчасового замісництва регулює роз’яснення Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 № 30/39, затверджене постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 № 820/39. Це єдиний документ, що донині регламентує тимчасове замісництво.

У роз’ясненні сказано, що коли працівника призначили виконуючим обовׄ’язки за вакантною посадою, роботу оплачують за вакантною посадою. Тобто він має отримати зарплату за обов’язки, які фактично виконував.

ВСУ у справі № 755/19954/15-ц підтримав позицію судів попередніх інстанцій і залишив касаційну скаргу підприємства без задоволення. Отже, суд виграв працівник.

Висновок: регламентуйте оплату тимчасового замісництва директора у колективному договорі, тоді не доведеться з’ясовувати стосунки у судах.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл