НБУ послабив деякі валютні обмеження

4 вересня 2015 16
НБУ затвердив чергову постанову «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України»

НБУ затвердив чергову постанову «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України».

Ключові валютні обмеження продовжують діяти. Зокрема, розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів мають здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів. Залишили й вимогу про обов’язковий продаж 75% надходжень в іноземній валюті на міжбанківському валютному ринку України (у т. ч. безпосередньо НБУ).

Новим обмеженням є заборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 01.01.2014. Йдеться про випадки заміни боржника та/або кредитора у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Відповідно, компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Така вимога не поширюється на життєво необхідні товари.

Однак НБУ зробив і кілька кроків у напрямку послаблення валютних обмежень.

По-перше, скасовано вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з ДФС, яка засвідчує відсутність податкової заборгованості.

По-друге, уповноважені банки можуть знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони документально підтвердили припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу. Сума таких зобов’язань не може перевищувати 0,5 млн. дол. США за одним контрактом.

По-третє, знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами інвалютних кредитів/позик від нерезидентів у випадках заміни боржника, пов’язаних з ліквідацією та/або поглинанням.

По-четверте, уточнено вимоги щодо обов’язкового продажу інвалютних надходжень. Відтепер така вимога не поширюється на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний термін.

Постанова набрала чинності з 04.09.2015 і діятиме до 04.12.2015.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль