Головбух

Чи можна працювати під час відпустки по вагітності та пологах

  • 28 січня 2019
  • 90

Заява-розрахунок лікарняних СКАЧАТИ

ГУ Держпраці у Хмельницькій області повідомило, що тимчасова непрацездатність у зв’язку з вагітністю та пологами працівниці засвідчується листком непрацездатності. У ньому зазначають лише період непрацездатності, упродовж якого працівник потребує увільнення від роботи, одноразово на 126 календарних днів, а не період відпустки по вагітності та пологам.

На підставі медичного висновку жінкам за місцем роботи надають оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю:

  • до пологів — 70 календарних днів
  • після пологів — 56 календарних днів (70 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів) починаючи з дня пологів.

Відпустку по вагітності та пологах надають за бажанням жінки у межах періоду, визначеного у листку непрацездатності. За період відпустки виплачують допомогу по вагітності та пологах. Рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах ухвалює комісія (уповноважений) із соціального страхування з огляду на визначену в наказі роботодавця тривалість відпустки по вагітності та пологах, на підставі листка непрацездатності.

Працівник не може отримувати одночасно виплату за загальнообов’язковим соціальним страхуванням і заробітну плату за виконану роботу. Розмір допомоги обчислюють сумарно і виплачують застрахованій особі за фактичний період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо працівниця продовжить виконувати роботу за займаною посадою, допомогу по вагітності та пологах виплатять за час фактичного перебування у відпустці по вагітності та пологах у межах періоду, зазначеного у листку непрацездатності, без урахування днів, за які їй нарахували заробітну плату за виконану роботу.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги