Головбух

Результати річного перерахунку включайте до декларації ПДВ

 • 17 січня 2019
 • 248

Офіс ВПП ДФС

Річний перерахунок ПДВ — це завершальна річна процедура для платників ПДВ, яку проводять відповідно до ст. 199.4 Податкового кодексу України (ПК), якщо у звітному році платник ПДВ:

 • здійснював операції, як оподатковують ПДВ за ставками 0%, 7%, 20%, так ті, що не оподатковують ПДВ;
 • використовував придбані (виготовлені) товари (послуги) або необоротні активи частково в операціях, що оподатковують ПДВ, а частково в операціях, що не оподатковують ПДВ.

Такі платники ПДВ повинні протягом року нараховувати податкові зобов’язання виходячи з долі використання товарів (послуг), необоротних активів у неоподатковуваних ПДВ операціях, яку було розраховано за наслідками минулого року (або звітного періоду, в якому вперше почали здійснювати як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ операції).

За наслідками року таким платникам ПДВ необхідно:

 • перерахувати долю використання вже за наслідками цього року;
 • відкоригувати суму податкових зобов’язань, нарахованих у поточному році, виходячи вже з нового розміру долі використання;
 • відобразити результати перерахунку в декларації з ПДВ за останній звітний період року та в бухгалтерському обліку.

Перерахунок ПДВ не проводять, якщо в звітному році платник ПДВ:

 • здійснював або тільки оподатковувані постачання товарів (послуг), або тільки  постачання, які не оподатковуються ПДВ;
 • здійснював як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ постачання, але не використовував у них одночасно придбані товари (послуги) та необоротні активи. Тобто не використовував одні й ті ж товари (послуги, необоротні активи) частково в оподатковуваних постачаннях, а частково — в постачаннях, які не оподатковуються ПДВ.

Перерахунок не проводиться, коли здійснюють такі операції:

 • реорганізація (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб згідно зі ст. 196.1.7 ПК;
 • постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів тощо;
 • постачання товарів/послуг у частині суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету (ст.197.1.28.Кодексу);
 • постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як міжнародної технічної допомоги (ст. 197.11 ПК);
 • надання телекомунікаційних послуг оператором телекомунікацій у частині здійснення благодійного телекомунікаційного повідомлення на благодійні цілі (ст. 197.24 ПК).
 • постачання товарів платником ПДВ — боржником для погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану реструктуризації, погодженого на підставі ст.6 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-XII (п.46 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).

Податкова накладна бланк

Перерахунок проводять лише по тих необоротних активах, які придбали до 01.07.2015 та використовують частково у неоподатковуваних, а частково в оподатковуваних ПДВ операціях (п. 42 підрозд.2 розд. ХХ ПК). Перерахунок по таких необоротних активах здійснюють за наслідками одного, двох, трьох календарних років, наступних за роком, в якому їх почали використовувати (введели в експлуатацію). Результати перерахунку по таких необоротних активах відображають в таблиці 3 додатку 7 до Декларації з ПДВ.

Перерахунок по необоротним активам, придбаним після 01.07.15, не робиться. По них перераховуються умовні податкові зобов’язання, нараховані згідно з ст. 199.1 Кодексу, в таблиці 2 додатку 7 до Декларації з ПДВ, але тільки за наслідками року їх придбання або зміни напрямку використання.

В декларації за останній звітний період 2018 року (грудень або IV квартал) результати річного перерахунку ПДВ відображають так, незалежно від факту реєстрації РК в ЄРПН:

 • коригування податкових зобов’язань — в рядках 4.1 та 4.2 декларації (відповідно до ставки) зі знаком «-» або «+» та в спеціальному рядку таблиці 1 додатку 1;
 • коригування податкового кредиту, який було сформовано по необоротних активах, придбаних до 01.07.2015 — в рядку 15.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги