Головбух

Валютний нагляд по-новому

  • 9 січня 2019
  • 77

Постанова НБУ від 02.01.2019 № 7

Наказ про відрядження

НБУ затвердив Інструкцію про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів. Відповідно до неї банк провадить валютний нагляд за тим, як резидент дотримує граничні строки розрахунків за:

  • операцією з експорту, якщо на дату митного оформлення продукції або виконання резидентом робіт, надання послуг, розрахунки за такою операцією не завершені або банк не має інформації про завершення розрахунків за такою операцією;
  • операцією з імпорту, якщо на дату оплати резидентом товару нерезидент не поставив товар із оформленням митної декларації або банк не має інформації про проведення постачання за імпортною операцією;
  • імпортною операцією, якщо на дату оплати резидентом товару імпортна операція без ввезення товару на територію України не завершена або банк не має інформації про завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України.

Встановлено також, що нові граничні строки розрахунків за операціями з експорту й імпорту товарів (365 днів) поширюються на незавершені операції резидента з експорту й імпорту товарів, за якими до 07.02.2019 банк не встановив порушення 180-денного строку розрахунків. За не завершеними до 07.02.2019 операціями з експорту й імпорту товарів банки провадять валютний нагляд за дотриманням резидентами нових граничних строків розрахунків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги