Головбух

Мораторій на проведення перевірок закінчився 1 січня

  • 8 січня 2019
  • 1610

Із 1 січня припинилася дія мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Адже 01.01.2019 втратив чинність Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 № 1728-VIII, який запровадив таке обмеження. Заборона перевіряти бізнес не поширювалася на 20 держорганів: ДФС, Держпраці, Мінприроди, Антимонопольний комітет, Держспецзв’язку, Держлікслужбу, Держгеонадра, Держгеокадастр, НКРЕКП, НКЦПФР, Державіаслужбу, Держаудитслужбу, частково Держекоінспекцію, частково ДСНС тощо.

Органи контролю могли проводити позапланові перевірки до кінця 31.12.2018 лише в окремо визначених законом випадках. 

Податкова накладна бланк

Тож із початку січня планові та позапланові перевірки повноцінно проводитимуть усі органи держконтролю відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V, який передбачає оприлюднення всіх планових заходів.

Наприкінці жовтня 2018 року Державна регуляторна служба України спільно з МЕРТ і за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) запустила пілотний модуль системи заходів державного нагляду (контролю) — ІАС ДНК. У системі є дані про позапланові, планові та комплексні перевірки.

Наразі в системі оприлюднено План комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. Цей план містить записи про перевірки 30 227 суб’єктів господарювання.

Так, за назвою суб’єкта господарювання зазначено ступінь ризику від провадження діяльності, дату початку і закінчення перевірки, підставу та орган, що проводитиме перевірку. До високого ступеня ризику віднесено 17 588 суб’єктів господарювання, яких перевірятимуть у 2019 році, до середнього — 8809, незначного — 3830.

Органи контролю також оприлюднили річні плани перевірок.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги