Головбух

Касовий метод для підприємств електроенергетичної та вугільної галузі продовжили

  • 4 січня 2019
  • 43

Офіс великих платників податків

До 1 січня 2022 року продовжили застосування касового методу податкового обліку з ПДВ для операцій із постачання (у т. ч. оптового), передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Суми ПДВ, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних (складених як до зазначеної дати, так і після неї), платники податку (у т.  ч. «касовики») можуть включити до складу податкового кредиту:

  • якщо своєчасно реєстрували в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) — протягом 1095 календарних днів із дати складання таких ПН/РК;
  • якщо запізнилися з реєстрацією в ЄРПН — протягом 1095 календарних днів із дати складання таких ПН/РК, але не раніше за дату такої реєстрації.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Тобто платники податку, які застосовують касовий метод, включають до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені в отриманих і зареєстрованих ПН, у звітному періоді, у якому сплачено кошти (надано інші види компенсації) за придбані товари/послуги, але не пізніше строку, визначеного пунктом 198.6 ПК (з 03.12.2017 — 1095 к. дн. із дати складання ПН, до 03.12.2017 — 365 к. дн. із дати складання ПН), або у будь-якому наступному звітному (податковому) періоді в межах зазначеного строку.

Отже, починаючи з 03.12.2017 не можна включити до податкового кредиту (в т. ч. якщо платники податку застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ) суми ПДВ, зазначені у податкових накладних, із дати складання яких минуло 1095 календарних днів (незалежно від дати їх складання — до 03.12.2017 чи після).

Зміни внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл