Головбух

Уряд продовжив пільги на металобрухт і розширив перелік офшорів

  • 28 грудня 2018
  • 126

Податкова накладна бланк

За ініціативою Мінекономрозвитку уряд продовжив до 01.01.2022 норму про звільнення від оподаткування ПДВ операцій з імпорту відходів і брухту деяких чорних і кольорових металів. Відповідні зміни внесені до постанови КМУ від 12.01.2011 № 15. Очікується, що це підвищить конкурентоспроможність української металопродукції.

Ухвалено перелік товарів, імпорт та експорт яких підлягає ліцензуванню у 2019 році. Переліки товарів і квоти ідентичні тим, що діяли у 2018 році. Зокрема, квоти на експорт необробленого золота й срібла (крім банківських металів), а також брухту дорогоцінних металів залишаються на рівні 0 гр. Окрім того, за рішенням РНБО від 16.02.2017 експорту антрациту у 2019 році також підлягає ліцензуванню, як це було і в 2018-му.

Згідно з Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар, у 2019 році ліцензуватимуть експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і товарів, що можуть їх містити.

Розширено перелік країн, віднесених до офшорних зон. Тепер до офшорів потрапили також Тринідад, Тобаго, Намібію, Гуам, Палау та Американське Самоа. Уряд періодично оновлює український перелік офшорних зон з урахуванням даних глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей ОЕСР. Це рішення допоможе запобігати та протидіяти легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.

Міжнародні організації і посольства зможуть залучати для обліку трудових книжок українські консалтингові компанії. Уряд надав можливість міжнародним організаціям, іноземним дипломатичним представництвам, консульським установам та проектам міжнародної технічної допомоги залучати до ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок українських юридичних осіб. Це зменшить адміністративне навантаження на міжнародні представництва та стимулюватиме розвиток ринку консалтингових послуг.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги