Головбух

Особливості трудових відносин із студентами

  • 21 грудня 2018
  • 87

Довідка про страховий стаж

ГУ ДФС у Луганській області повідомило, що студент має два шляхи для трудової діяльності: за трудовим або цивільно-правовим договором.

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і підпорядковуватися внутрішньому трудовому розпорядку підприємства, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець має подати податківцям повідомлення про прийняття такого працівника на роботу. Заробітну плату, відпускні, а також інші виплати за трудовим договором оподатковують у загальному порядку: ЄСВ — за ставкою 22%, ПДФО — за ставкою 18%, військовим збором — за ставкою 1,5%.

Інший спосіб провадження трудової діяльності — укладення цивільно-правового договору. Цивільно-правовий договір — це домовленість двох чи більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Найпоширенішими серед таких договорів є:

  • на виконання робіт (договори підряду);
  • на надання послуг.

За цивільно-правовим договором підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує і виконує свою роботу. Якщо із громадянином уклали договір цивільно-правового характеру, повідомлення про прийняття працівника на роботу не подають і запису у трудовій книжці не роблять.

Суму доходу за цивільно-правовим договором оподатковують ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл