Головбух

Як довго зберігати документи

  • 20 грудня 2018
  • 210

Податкова накладна бланк

ГУ ДФС у Полтавській області повідомило, що платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів. Заборонено формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами.

Платники податків мають зберігати первинні документи не менш як 1095 днів (2555 днів — для документів та інформації, необхідної для податкового контролю трансфертного ціноутворення) із дня подання податкової звітності, для складення якої користувалися зазначеними документами, а в разі її неподання — з передбаченого граничного терміну подання такої звітності.

Податківці мають право провести перевірку і самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше спливу 1095-го дня (2555-го дня в разі перевірки контрольованої операції), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо таку податкову декларацію надали пізніше, — за днем її фактичного подання.

Коли подають уточнюючий розрахунок до податкової декларації, податківці мають право визначити суму податкових зобов’язань за нею протягом 1095 днів із дня подання уточнюючого розрахунку.

Мін’юст своїм наказом від 12.04.2012 № 578/5 затвердив Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.

У підпункті 4.2 розділу I цього Переліку встановлено різні строки зберігання типових документів, що їх створюють на підприємстві, із додатковими примітками до статей, що коментують і уточнюють строки зберігання документів.

Тобто, строк зберігання документів бухгалтерського обліку та звітності визначають окремо для кожного виду документа з урахуванням вимог Податкового кодексу.

   

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги