Головбух

Яку назву посади обрати для помічника директора

  • 30 листопада 2018
  • 313

Лист Мінсоцполітики від 02.10.2018 № 18921/0/2-18/28

Наказ про відрядження

Для деталізації назв посад можна використовувати похідні слова з примітки 1 додатка В до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».

Класифікатором професій передбачено професійне угрупування 3436 «Помічники керівників». У ньому запропоновані такі назви посад, як «Помічник керівника підприємства (установи, організації)» (код 3436.1), «Помічник керівника виробничого підрозділу» (код 3436.2), «Помічник керівника іншого основного підрозділу» (код 3436.2) тощо.

Тож коли йдеться про помічника директора, застосовуйте назву посади «Помічник керівника підприємства (установи, організації)» («Помічник директора підприємства»), що узгоджується з професійним угрупуванням 3436 Класифікатора професій. Застосовувати у таких випадках похідне слово «помічник» до назви посади «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» (код 1210.1) недоречно.

У Класифікаторі професій назви посад (професій) наведені у чоловічому роді, за виключенням окремих назв. Щоб виправити технічні помилки або змінити назву професії без зміни кодів (наприклад, «Прибиральник» — на «Прибиральник службових приміщень» (код 9132), «Стенографістка» — на «Стенографіст» (код 4111)), отримувати попередню згоду працівників не потрібно. Адже такі зміни не пов’язані зі зміною завдань та обов’язків за посадами (професіями), кваліфікаційних вимог до працівника, оплати праці тощо.

Порядок слів у назвах посад «Директор фінансовий» (код 1231) і «Фінансовий директор», «Директор виконавчий» (код 1210.1) і «Виконавчий директор» не змінює їхнього змісту. Проте назви посад мають відповідати Класифікатору професій.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги