Головбух

ДФС роз’яснила, як округлювати суми у чеках

  • 20 листопада 2018
  • 78

Лист ДФС від 14.11.2018 № 4820/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Податкова накладна бланк

ДФС нагадала, що суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чека. Для цього потрібно:

  • після рядка 7 (перед рядком 8) фіскального чека додати нові рядки — «загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до округлення» та «округлена знижка/округлена надбавка»;
  • у рядку 8 фіскального чека «СУМА» зазначати: «загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після округлення». Саме ця сума є сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту має потрапляти округлена сума, зазначена у розрахункових документах. Коли складають податкову накладну, округлення не враховують, а базу оподаткування ПДВ обчислюють шляхом множення кількості (об’єму, обсягу) поставлених товарів/послуг на їх ціну (без ПДВ).

Податковий кодекс України не передбачає коригування фінрезультату на округлені суми, коли проводять готівкові розрахунки за товари (роботи, послуги). Такі операції відображають за правилами бухобліку. Сума округлення у бік зменшення під час продажу товару (робіт, послуг) фізособі не є додатковим благом.

Щоб запобігти порушенням під час застосування мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на алкогольні напої та максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, ціни потрібно враховувати з певним запасом для можливих округлень.

Інструкція для касира, або Квест «Продай товар через РРО»

ДФС роз’яснила, як округлювати суми у чеках
Тетяна Нижникексперт MCFR Головбух
Касиру не буває сумно: пробивай товар, контролюй стрічку в РРО, роздруковуй чеки, підклеюй звіти... Голова йде обертом. А раптом вимкнули світло чи зламався касовий апарат — куди бігти? Спокійно! Усе під контролем. «Головбух» розробив для вас пам’ятку

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги