Головбух

Безоплатна передача ТМЦ: податкові наслідки

  • 8 листопада 2018
  • 83

Лист ДФС від 05.11.2018 № 4700/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Податкова накладна бланк

Підприємство безоплатно передає ТМЦ. Коли ТМЦ передають неприбутківцю, фінрезультат збільшують на суму вартості таких товарів, яка перевищує 4% значення показника об’єкта оподаткування, відображеного у рядку 04 Декларації за попередній звітний рік. Відповідну суму відображають у рядку 3.1.9 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації.

Якщо ТМЦ надають особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), і платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0%, фінрезультат збільшують на всю суму їх вартості. Вартість таких ТМЦ відображають у рядку 3.1.10 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Операції з безоплатного постачання товарів/послуг оподатковують ПДВ. База оподаткування за ними не може бути нижчою за ціну придбання. За такими операціями складають дві податкові накладні:

  • одну — на суму, розраховану на основі фактичної ціни постачання;
  • другу — на суму перевищення ціни придбання над фактичною ціною. Або можна скласти зведену податкову накладну з урахуванням ПДВ, розрахованого з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл