Головбух

Як штрафує Держпраці

  • 29 жовтня 2018
  • 505

ГУ Держпраці у Хмельницькій області повідомило, що нині за порушення законодавства про працю та зайнятість населення штрафують Держпраці й уповноважені особи виконавчих органів місцевих рад.

Штраф можуть накласти на підставі:

  • рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації;
  • акта про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу, виконавчого органу міської ради міста обласного значення та сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади;
  • акта документальної виїзної перевірки ДФС чи її територіального органу, під час якої виявили порушення законодавства про працю.

Уповноважена посадова особа не пізніше ніж за 10 днів із дати складення акта ухвалює рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу. Справу розглядають у п’ятнадцятиденний строк із дня ухвалення рішення про її розгляд.

Якщо суб’єкт господарювання подасть обгрунтоване клопотання, щоб відкласти розгляд справи, строк її розгляду можуть подовжити, але не більше ніж на 10 днів. Про розгляд справи уповноважені посадові особи письмово повідомляють суб’єктів господарювання не пізніше ніж за п’ять днів до дати розгляду.

Справу розглядають за участю представника суб’єкта господарювання або роботодавця, щодо якого її порушили. Справу можуть розглянути і без участі такого представника, якщо його поінформували і він не надіслав обгрунтованого клопотання про відкладення її розгляду.

За результатами розгляду справи уповноважена посадова особа на підставі акта складає постанову про накладення штрафу.

Суб’єкт господарювання сплачує штраф протягом місяця із дня, коли ухвалили постанову про його накладення. Не сплачені добровільно штрафи стягують:

  • у судовому порядку регіональні центри зайнятості;
  • у судовому порядку територіальні органи Держпраці, виконавчі органи місцевих рад;
  • органи державної виконавчої служби.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл