Головбух

Орендар компенсує заправку орендованої техніки: чи буде акцизний податок

  • 11 жовтня 2018
  • 24

Лист ДФС від 05.10.2018 № 4299/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Підприємство здає в оренду устаткування рефрижераторних контейнерів та дизель-генераторів. За умовами договору оренди підприємство проводить ремонтні роботи, технічне обслуговування та здійснює контроль за технічним станом об’єкту оренди.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Для цього воно за свій рахунок придбає паливо та своїми силами й за власний рахунок здійснює заправку та дозаправку охолоджувального устаткування техніки. Орендатори сплачують орендну плату та відшкодовують інші витрати з експлуатації об’єкта оренди, в т.ч. вартість палива, згідно обсягів, що були фактично спожиті за фактичний час роботи устаткування.

У такому випадку операція з передачі (відпуску, відвантаження, заправки) палива орендодавцем орендарю є операцією з реалізації пального. Відповідно орендодавець має зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні на такі обсяги переданого (відпущеного, відвантаженого) пального, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши їх в ЄРАН.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл