Головбух

Яких помилок найчастіше припускаються під час оплати лікарняних

  • 9 жовтня 2018
  • 302

ФСС повідомив, що найпоширенішою помилкою під час оплати листків непрацездатності є надмірне нарахування матеріального забезпечення. Через це виникає переплата матеріального забезпечення коштом ФСС. Причиною таких помилок є неправильне визначення розрахункового періоду та/або сум заробітної плати для обчислення середньоденної заробітної плати.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Також часто припускаються таких помилкок:

  • надають матеріальне забезпечення застрахованим особам у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння, або дій, пов’язаних із таким сп’янінням;
  • призначають допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на підставі листка непрацездатності, виданого (оформленого) з порушенням встановленого порядку.

Якщо роботодавець подав недостовірні відомості, використав кошти ФСС із порушенням встановленого порядку, він мусить відшкодувати страховику заподіяну шкоду.

Роботодавець несе відповідальність за:

  • порушення порядку використання коштів ФСС, несвоєчасне або неповне їх повернення;
  • подання недостовірних відомостей про використання коштів ФСС;
  • шкоду, заподіяну застрахованим особам або ФСС внаслідок невиконання або неналежного виконання обов’язків.

Роботодавці, що порушили порядок використання страхових коштів, відшкодовують ФСС у повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг. Також вони зобов’язані сплатити штраф у розмірі 50% такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів ФСС накладають штраф у розмірі 10% таких коштів. Водночас на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховують пеню в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розраховану за кожен день прострочення платежу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл