text
Головбух

Передача житла членам кооперативу: що з ПДВ

  • 8 жовтня 2018
  • 63

Лист ДФС від 11.09.2018 № 3931/ІПК/13-01-12-01-10

Обслуговуючий кооператив ЖБК (кооператив) не є платником ПДВ, планує збудувати житловий будинок. Для цього кооператив і асоційовані члени кооперативу підписують договори про сплату пайової участі в кооперативі. Після завершення будівництва житло передадуть членам кооперативу. Будуватиме житло будівельна організація.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У такому разі першим постачанням буде операція з будівництва житла. Тобто саме постачання послуг зі спорудження житла будівельною організацією замовникові (кооперативу). Відповідно, таку операцію оподатковують ПДВ за ставкою 20% незалежно від того, матеріали замовника (кооперативу) чи будівельної організації використали для будівництва такого житла.

Операції з подальшої передачі готового новозбудованого житла асоційованим членам кооперативу звільнені від оподаткування ПДВ.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл