text
Головбух

Захворіла дитина: коли видадуть лікарняні

  • 4 жовтня 2018
  • 230

Допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачують із першого дня хвороби дитини, але не більш як за 14 календарних днів.

Для догляду за хворою дитиною лікар видає одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, що фактично доглядає дитину, листок непрацездатності (п. 3.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видають на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше ніж на 14 календарних днів. Для догляду за дитиною, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, листок непрацездатності видають на весь період її хвороби, в т. ч. санаторно-курортне лікування (п. 3.3 Інструкції № 455).

Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за такою дитиною виплачують за весь час перебування в стаціонарі разом із хворою дитиною. Після виписки дитини зі стаціонару в гострому періоді захворювання листок непрацездатності видають або продовжують до одужання дитини, але в межах установленого строку з урахуванням днів листка непрацездатності, виданого для догляду за дитиною до стаціонарного лікування (п. 3.8 Інструкції № 455).

Якщо дитина продовжує хворіти, особі, яка доглядає за нею, після закінчення максимального строку листка непрацездатності видають довідку за формою № 138/0. Вона не є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів ФСС.

Якщо в сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, для догляду за ними видають один листок непрацездатності. У разі виникнення захворювання у дітей в різний час листок непрацездатності видають у кожному конкретному випадку окремо.

Застрахованим особам, які працюють на сезонних і тимчасових роботах, у разі хвороби дитини віком до 14 років допомогу по тимчасовій непрацездатності призначають і виплачують не більше як за 75 календарних днів протягом року.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років не надають, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку із навчанням або творчій відпустці.

Право на отримання допомоги по догляду за хворою дитиною до трьох років настає у застрахованої особи лише у разі припинення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл