Головбух

Як отримати декретні від ФСС

  • 3 жовтня 2018
  • 412

Допомогу по вагітності та пологах у розмірі 100% середньої зарплати надають працюючим жінкам за рахунок коштів ФСС за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Право отримати матеріальне забезпечення від ФСС має кожна застрахована особа у разі настання страхового випадку в період роботи. Застрахованою є особа, що сплачує та/або за яку сплачують ЄСВ, тобто кожна працевлаштована особа або фізична особа — підприємець.

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Його видає лікувально-профілактичний заклад, у якому застрахована особа перебуває на обліку.

Тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами

Особливості видачі

126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів)

Листок непрацездатності видають із 30 тижня вагітності

180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів)

Вагітність та пологи жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Листок непрацездатності видають із 27 тижня вагітності

14 календарних днів

Листок непрацездатності видають додатково до основного листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді

Механізм отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів ФСС

Щоб отримати допомогу по вагітності та пологах за рахунок коштів ФСС, отриманий листок непрацездатності передають роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. Зовнішні сумісники надають копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, ухвалює рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах. Комісія (уповноважений) розглядають документи для призначення допомоги по вагітності та пологах не пізніше 10 днів із дня їх надходження.

Протокол засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого передають бухгалтеру підприємства разом із листком непрацездатності. На підставі нього розраховують суми допомоги по вагітності та пологах.

Розмір допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів ФСС

Допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та ставновить 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.

Суму допомоги по вагітності та пологах обчислюють шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Із суми допомоги по вагітності та пологах, що надають за рахунок коштів ФСС, податки та внески не утримують.

Отримання коштів від ФСС та виплата працівникові

Щоб отримати матеріальне забезпечення застрахованій особі від ФСС, роботодавець заповнює заяву-розрахунок за встановленою формою і передає до робочого органу ФСС за місцем обліку страхувальника.

ФСС перераховує кошти на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий у банку для зарахування страхових коштів, не пізніше 10 робочих днів із дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Допомогу по вагітності та пологах виплачують застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк для виплати заробітної плати.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги