Головбух

Хто має звітувати за МСФЗ

  • 21 вересня 2018
  • 194

Офіс ГУ з ОВПП ДФС повідомив, що перейти на звітування за міжнародними стандартами обов’язково мають:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес (емітенти цінних паперів, допущених до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім фінустанов і недержавних пенсійних фондів, що є мікропідприємствами та малими підприємствами) і великі підприємства);
  • публічні акціонерні товариства;
  • підприємства, які провадять діяльність із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення. Перелік корисних копалин наведено у спільному листі Мінфіну і Держстату від 14.03.2018 № 35230-06-5/6959, № 04.3-07/22-18;
  • підприємства, які надають фінпослуги, крім страхування та пенсійного забезпечення (розділ 64 КВЕД ДК 009:2010), послуги недержавного пенсійного забезпечення (група 65.3 КВЕД ДК 009:2010), провадять допоміжну діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (розділ 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Особливості переходу на застосування концептуальної основи МСФЗ визначає МСФЗ 1. Першою фінансовою звітністю суб’єкта господарювання за міжнародними стандартами є перша річна фінзвітність, у якій він чітко і беззастережно дотримується відповідності МСФЗ. Фінансову звітність за МСФЗ вважають першою фінансовою звітністю суб’єкта господарювання, яку складено за МСФЗ, якщо, наприклад, суб’єкт господарювання свою останню попередню фінансову звітність подавав згідно з національними вимогами, які не відповідають МСФЗ в усіх аспектах.

Для забезпечення порівнянності показників фінзвітності підприємств, які вперше застосовують МСФЗ з датою переходу 01.01.2018, перелічують проміжну, річну і консолідовану фінзвітність за 2018 рік, включаючи вступний баланс на 01.01.2018 за МСФЗ згідно з вимогами МСФЗ 1.

Починаючи з 01.01.2019 зазначені підприємства складатимуть проміжну, річну та консолідовану фінансову звітність за 2019 рік згідно з МСФЗ. При цьому як порівняльну інформацію у проміжній, річній та консолідованій фінансовій звітності за 2019 рік використовуватимуть показники фінансової звітності за 2018 рік, трансформованої відповідно до вимог МСФЗ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл