Головбух

Хто податковий агент за «підприємницькими» лікарняними

  • 20 вересня 2018
  • 261

Лист ДФС від 14.09.2018 № 4035/Р/99-99-13-01-02-14/ІПК

Підприємці мають право на лікарняні. Такі суми матеріального забезпечення від ФСС не включають до доходу підприємця. Проте їх оподатковують за загальними правилами для фізичних осіб. Тобто із лікарняних потрібно утримати ПДФО та військовий збір.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Податковим агентом у такому разі є саме ФСС. Суму допомоги по тимчасовій непрацездатності він відображає у формі № 1ДФ під ознакою «127».

Нагадаємо, нещодавно ФСС оголосив, що його робочі органи не є податковими агентами, позаяк не нараховують і не виплачують застрахованій особі допомогу по тимчасовій непрацездатності. Адже підприємець сам для себе є одночасно страхувальником і застрахованою особою, і матеріальне забезпечення підприємцеві фінансують як страхувальнику.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл