text
Головбух

Коли факторингові операції (не) оподатковують ПДВ

  • 18 вересня 2018
  • 133

ІПК ДФС від 11.09.2018 № 3953/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Податківці навели випадки, коли факторингові операції і плата за фінансування клієнта підлягають оподаткуванню ПДВ.

Так, якщо згідно з договором факторингу об’єктом факторингових операцій є валютні цінності, цінні папери, у т. ч. компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи, то такі операції не оподатковують ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо об’єктом факторингових операцій є об’єкти, відмінні від наведених вище, факторингові операції оподатковують ПДВ.

Якщо плату за фінансування клієнта включають до складу плати за проведення факторингової операції, така плата за фінансування клієнта є складовою факторингової операції, яка не є об’єктом оподаткування ПДВ. Звісно, за умови, що об’єктом такої операції є, зокрема, валютні цінності.

Натомість плату за фінансування клієнта, яку не включають до складу плати за проведення факторингової операції, розцінюють як оплату вартості додаткової послуги. Тоді операція з постачання такої послуги підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл