Головбух

Як індексувати зарплату працівника-студента

  • 14 вересня 2018
  • 44

Лист Мінсоцполітики від 14.08.2018 № 14/0/216-18

Якщо працівник працює і одночасно навчається за денною формою навчання або з відривом від виробництва у клінічній ординатурі, аспірантурі і докторантурі, насамперед індексують стипендію. Для цього працівник надає довідку про розмір і строк призначення стипендії, на підставі якої проводять індексацію заробітної плати за місцем роботи таких стипендіатів у межах прожиткового мінімуму.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Наприклад, учня прийняли на роботу з 11.06.2018. Останнє підвищення зарплати за посадою було у вересні 2017 року. Його стипендія становить 460 грн. Тоді індексацію зарплати обчислюють так.

Індексації підлягає 1272 грн (1762 грн – 490 грн). Сума індексації за повністю відпрацьований місяць становить 85,22 грн (1272 грн × 6,7 ÷ 100, де 6,7% — величина приросту індексу споживчих цін).

Оскільки учня прийняли на роботу з 11.06.2018, суму індексації виплачують за фактично відпрацьовані дні, тобто 85,22 грн ÷ 20 роб. дн. × 14 відпрацьованих днів = 59,65 грн.

Отже, за місцем роботи учень мав отримати суму індексації у розмірі 59,65 грн.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл