text
Головбух

Підприємець сплатив ЄСВ не з суми квартального доходу — штрафів не буде

  • 13 вересня 2018
  • 163

Підприємці на загальній системі оподаткування нараховують ЄСВ на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що оподатковується ПДФО. Причому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Про це повідомило ГУ ДФС у Київській області.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо такий платник не отримав доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, він визначає базу ЄСВ, але не більше за максимальну величину бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2018 році — 819,06 грн.)

Тобто є чіткі умови щодо сплати ЄСВ у розмірі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску і не більшому за максимальну величину бази нарахування ЄСВ для підприємця на загальній системі оподаткування за кожен місяць такого кварталу. Чинне законодавство не передбачає відповідальності, якщо такий підприємець за наслідками звітного кварталу сплатив ЄСВ в розмірі мінімального страхового внеску із розрахунку за кожен місяць, але менше ніж із розміру чистого доходу за такий квартал згідно з даними Книги обліку доходів та витрат.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл