text
Головбух

Підприємство порушило умови спрощеної системи: на що чекати

  • 12 вересня 2018
  • 154

ГУ ДФС у Запорізькій області повідомило, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування у таких випадках та у строки:

  • якщо належать до платників єдиного податку третьої групи і протягом календарного року перевищили встановлений обсяг доходу — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
  • якщо застосували інший спосіб розрахунків, ніж у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому розрахувалися у такий спосіб;
  • якщо провадили види діяльності, що не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або не відповідають вимогам організаційно-правових форм господарювання — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому провадили такі види діяльності або змінили організаційно-правову форму;
  • якщо провадили види діяльності, не зазначені у реєстрі платників єдиного податку, — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому провадили такі види діяльності;
  • за наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Платники третьої групи (юрособи) застосовують подвійний розмір ставок єдиного податку:

  • до суми перевищення обсягу доходу понад 5 млн грн;
  • до доходу, отриманого під час застосування іншого способу розрахунків, ніж грошовий;
  • до доходу, отриманого від провадження видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів. Щоб відмовитися, суб’єкт господарювання подає до ДФС заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл