text
Головбух

Хто є податковим агентом при виплаті лікарняних підприємцю

  • 12 вересня 2018
  • 83

ФСС нагадав, що підприємці є застрахованими особами. Відповідно вони мають право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Оскільки підприємець є для себе одночасно страхувальником і застрахованою особою, то фінансування матеріального забезпечення здійснюється підприємцю, як страхувальнику. У свою чергу виплата матеріального забезпечення здійснюється страхувальником зі свого окремого поточного рахунку застрахованій особі (фізичній особі), яка є цією фізичною особою-підприємцем.

При цьому робочі органи ФСС при виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності не нараховують суми матеріального забезпечення страхувальникам та не виплачують їх безпосередньо застрахованим особам. Вони лише здійснюють фінансування в обсягах, визначених страхувальником, на його окремий поточний рахунок у банку.

Відповідно робочі органи ФСС не виступають податковим агентом, оскільки не здійснюють нарахування та виплату застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Нагадаємо, що у питанні визначення податкового агента податківці іншої думки. Вони вважають, що ФСС, який виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності, повинен виконати функції податкового агента в частині нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету ПДФО та військовий збір і відобразити зазначену допомогу у формі № 1 ДФ. Така позиція висвітлена у листі ДФС від 19.12.2017 № 3040/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл